Ďáblická Bludička (úterý, 18.10.2011 - 8.nočník )
 
 
UPOZORNĚNÍ PRO PŘIHLÁŠENÉ: Hodinky s přesným časem jsou nutné (čas bude dle GPS, možno synchronizovat na startu) 

Pozvánka: 

Pojďte s námi nočním během oslavit den Aljašky do Ďáblického háje.
Jak již asi všichni víte, je to již 144 let od roku, kdy se uskutečnil nejvýhodnější obchod světa.
Americký ministr zahraničních věcí Sir William Henry Seward prosadil v senátu v roce 1867 koupi Aljašky od Rusáků za cenu 7.2 miliónu dolarů (cca 5 dolarů za čtvereční km). Předání nehostinné krajiny severní Ameriky od carského Ruska se uskutečnilo právě 18.10.1867. Za zprostředkování tohoto majstrštyku se Sewardovi v jeho vlastní zemi dostalo jen plivanců a opovržení. Mnozí mu vyčítali, že nakoupil "zahrádku pro lední medvědy" nebo tzv. "Sewardův mrazák". Po objevení ohromných zásob zlata, plynu a ropy však těmto posměváčkům popadla čelist. Bohužel Sewardovi se patřičného uznání dostalo až po jeho smrti.
V českých zemích máme pro taková nepochopení pochopení.
Náš velikán Jára Cimrman musel podobných příkoří vytrpět mnohonásobně více.
Připomeňme například Cimrmanovu podrobnou studii na anektování Falklandských ostrovů spojenými bratrskými armádami 5 rakouskouherských zemí.
Bohužel tento smělý a propracovaný plán tehdy skončil v archívech tajné policie zkostnatělého mocnářství.
O téměř století později nejprve Cimrmanovy dokumenty objevila rozvědka Sovětského Svazu (obratem je použila při potlačení pražského jara v srpnu 1968).
O pár let později Cimrmanův plán na objednávku britské MI6 vynesl z vídeňského archívu vnuk profesora Fiedlera.
V r. 1982 železná lady Marget Thatcherová Cimrmanovu anexi popsanou na 12 mikrotečkách, použila při vedení války o Falklandy.
Nezbývá než dodat, že v prvním případě z r. 1968 si protivník ani nešktnul (kromě jednoho zapáleného tanku u rozhlasu), v druhém z r. 1982 vzdorovali Argentinci pouhé 3 měsíce.

Takový byl Jára Cimrman stratég !

Během ďábelským hájem můžete oslavit nejen skvělý kšeft Sira Sewarda, ale i svátek svatého Lukáše. Na jeho počest mají všichni Lukášové, malíři, historici, notáři, knihaři (jichž je sv. Lukáš patronem) startovné hrazeno z Cimrmanova fondu "České nebe".
Tato skutečnost bude prověřena nahlédnutím do rodného či živnostenského listu.


Vítejte na 8. nočníku v Ládví !

 
Opět se můžete pobavit;blouděním v háji, hledáním něčeho ve tmě, v lese, v díře, v jámě ďáblově, v rýze, v hustniku, v pelechu bezdomovce, za hromadou dřeva, na skále či v rybníčku.

KDY: úterý 18.10.2011, start otevřen od 18:30 do 19:40

KDE:  restaurace Na Mělnické v Ďáblicích (naproti hřbitovu). Restaurace se nachází na rozhraní ulic Ořechová a Ďáblická. Odkaz na mapu : hospoda "Na Melnicke"  

JAK se tam dostat ?: Dostanete se tam bud pěšky od metra Ladví (1,5km), nebo Střížkov (1km), tramvají (10, 17) nebo autobusy č. 103,345,368 od metra Ládví (zastávka "Sidliště Ďáblice"), případně autobus 136. Na kole si můžete trasu naplánovat ZDE  

CO TAM ? : Kromě oslavy výročí a bloudění hájem restaurace Na Mělnické čepuje Gambrinus 10, a Plzeň 12. Je zde i bohatý výběr minutek za slušnou cenu, tak ne, abyste se naprali předem.

CO S SEBOU ? : S sebou si vemte: čelovku, svítilnu či kahan, buzolu či kompas, HODINKY či jiný chronometr (přesný čas se bude hodit), tužku, oblečení a ozutí dle počasí, drobné na pivo a startovné (20,-). Kdo si nechce brát buzolu, může se orientovat podle lišejníků nebo mraveniště. Mapa (formát A4) nebude vodovzdorně upravena, a proto si vemte futrálek 
Vemte si pevné nohavice! Ostružíní zase o něco povyrostlo.

Pravidla :
Budou upřesněna na startu, ale asi něco podobného v duchu minulých let. Časový limit 90 minut. Za překročení limitu penalizace. Startuje se sólo, jak kdo přijde (odstup cca 1 min).


Hodnocení : rozhoduje počet kontrol (bodů), při shodě pak čas
Kontroly : reflexní tyčky, kleštičky
Vyhlášení : krátce po doběhnutí posledního v limitu (cca 21:15); bude i tombola s následnou oslavou
Délka trasy : těžko říct, ale asi okolo 6 km
Přihlášky : na email hyneku@seznam.cz do 16.10.2011 23:30 SEC, nebo do naplnění limitu bludičů. Poté jen po individuální domluvě a s dárky pro pořadatele. Těm, co přihlášku nepošlou hrozí, že buď dostanou použitou mapu od doběhnuvšího bloudila, nebo se na ně budu zlobit (případně obojí). Každopádně maximální počet účastníků je 60, hlašte se včas. Pro ty (ta děvčata), kteří (která) se strachují o svou počestnost, je dovoleno vyraziti i ve dvou.


Za organizační team Hynek (602 114 407)


Seznam přihlášených ZDE 
 

 


Výsledky 2010
Výsledky 2009
Výsledky 2008
Výsledky 2007
Výsledky 2006
Výsledky 2005
Výsledky 2004