Css layout Akce pořádané pro děti


Pivovar Ferdinand
Sponzor hlavních cen
Mapové podklady nejen pro bloudily

Lesy ČR Zajistí ZDARMA profesionální servis Vašich bicyklů před startem! Mapníky které (skoro) samy navigují...

Zdar a sílu !
Milý vévodo české země! Již přes dvě desítky let oprašujeme pozůstalost našeho největšího národního génia Járy Cimrmana. Na jeho počest vyráží každé jaro početná družina Jasoňů, Drsoňů i Šmudlů hledat v luzích naší země pozůstatky jeho sportovního ducha. Jest nám potěšením, že na letošním květnovém sněmu plánuješ rozšíření české nebeské komise o nové členy a rád bys, aby nová rada byla koedukovaná. Proto na vědomost dáváme, nechť se potencionální zájemci o místo v komisi z řad ctihodných velocipedistů i velocipedistek dostaví na poradní tábor u Miličína. Ti jenž o prestižní místo v komisi neusilují, mohou taktéž sněmu aktivně přihlížeti a nohama v pedály točiti.

Děkujeme ti svatý Václave, že nad námi po staletí držíš ruku ochranou a nedáš zahynouti nám ni budoucím.

Kdy ?
V sobotu 9.5.2020
Dle posledních informací ze svatopetrské kanceláře vás můžeme s nebeskou jistotou ubezpečit, že bude následující počasí: 20/1002/14,8. Lepší podmínky jste si opravdu nemohli přát!

Pro neznalé:
Jasoň a Drsoň je neformální setkání cyklistů, které pořádáme na počest "největšího Čecha a sportovce" Járy Cimrmana. Nechali jsme se inspirovat Survivaly či Závody zkušených a připravili jsme pro vás cestu plnou různých "hrátek". Základem je horské kolo, na kterém pojedete podle mapy na přiměřený počet kontrol. Tratě (Jasoň, Drsoň, Šmudla) jsou postaveny tak, aby je bez obtíží absolvoval každý, kdo alespoň trochu kamarádí s horským kolem, má sportovního ducha a umí číst. Pár fotek z předchozích ročníků najdete Foto2016, Video2016, ZDE(2015), ZDE(2014) od Roberta, ZDE(2014) od Petra,   ZDE(2013), ZDE(2012) nebo TADY. Video Boing 737 přistává na vodě ZDE.

Historie Jasoně Drsoně ZDE.

VELMI STARÁ NOVINKA !!
Pro ty, kteří si za své peníze chtějí opravdu užít ve dne i v noci, je připravena kategorie Drsný Jasoň, jenž bere vše a přijíždí do cíle nejpozději za pět minut dvanáct (v noci).

Jak již z názvu vyplývá, jsou dvě základní, jedna mistrovská a jedna dětská kategorie:

JASOŇ na kole pojede cca 40 km podle mapy a popisu, naběhá asi 4 km, přibližně uprostřed trasy bude mít StopTime, kde se pokusíme zajistit oběd. Ostatní jsou již překvapení, která nebudeme prozrazovat.
Výstraha: Ostřílení účastníci survivalů, registrovaní či aktivní sportovci mají přísně zakázáno startovat v této kategorii.
Tato kategorie je určena pro rekreační cyklisty a ne pro pro pravidelné účastníky orientačních závodů či survivalů. Bude-li tato skutečnost zjištěna, provinilce ostatní účastníci vhodí po hlavě do rybníka – je přímo v tábořišti.
Dvojice, které se v loňském ročníku umístili na prvních třech pozicích, se slavnostně povyšují do kategorie Drsoň. Blahopřejeme !!
Rozdělení hlavních cen této kategorie: budou losovány ze všech Jasoňů 100% dokončivších. Podrobnosti o kategorii JASOŇ


DRSOŇ si určuje trasu sám podle bodového ohodnocení kontrol (tzv. scorelauf). Princip spočívá v nasbírání co největšího počtu bodů (kontroly mají různé ohodnocení dle vzdálenosti od startu a obtížnosti terénu) v předem daném časovém limitu 7 hodin. Optimalizace trasy a volby postupů dle profilu terénu jsou tedy plně v rukou Drsoňů. Za příjezd po časovém limitu se strhávají draze vypocené body, takže se vyplatí sledovat čas, a být v cíli raději o něco dříve než později. I pro Drsoně jsou připraveny předem označené kontroly (takzvané "Živé"), na kterých může získat nějaký ten bod navíc (zručnost, inteligence, běžecký orienťák, voda ...). Teprve při shodě bodů rozhoduje čas!
Jelikož by správný Drsoň měl být opravdu všestranný, vložili jsme do pravidel povinnost absolvovat alespoň část úkolů na "Živých" kontrolách. Kolik přesně, to se dozvíte při výkladu trati! Podrobnosti o kategorii DRSOŇ


DRSNÝ JASOŇ (VELMI STARÁ NOVINKA !!) bere všechno a určuje si trasu sám. Princip spočívá v sebrání všech kontrol na mapě v co nejkratším čase (tzv. freeorder). Jediným časovým limitem pro všechny Drsné Jasoně je dojezd do cíle maximálně za pět minut dvanáct (míněno 9.5.2020 v 23:55). Účastníci, kteří nestihnou sebrat všechny kontroly pak budou hodnoceni podle počtu sebraných kontrol. Za příjezd po časovém limitu se strhávají kontroly, takže se vyplatí sledovat čas, a být v cíli raději o něco dříve než později. I pro Drsné Jasoně jsou připraveny předem označené kontroly, takzvané "Živé" (zručnost, inteligence, běžecký orienťák, voda ...), na kterých musí získat určitý počet bodů, který se přepočte na kontroly. Přesná pravidla  se dozvíte při výkladu trati!
Start Drsných Jasoňů bude hromadný v cca 9:00 až 9:15 !! Podrobnosti o kategorii DRSNÝ JASOŇ


Dětská kategorie: ŠMUDLA
Ani Tvoje potomstvo nemusí tento víkend zahálet. Je tu kategorie Šmudla. Na kole cca 25 km podle mapy a podrobného popisu. Dětské hrátky a soutěže cestou. Děti pojedou ve skupinkách (trojicích - pěticích), dospělí mohou tvořit doprovod. Ale my víme, že nemáš dostatek ratolestí k postavení kompletního družstva. Stačí, když přivezeš svého "mazlíčka (-y)" a cestovní "teamy" se zkompletují před startem. Předem ale musíme upozornit, že i dětská trať povede tam, kde se dá potkat auto a bude křížit poměrně frekventovanou silnici. Jasně jim tedy vysvětli, jak se mají chovat. Jestli chceš utvořit rodinný team, samozřejmě můžeš - doporučujeme Jasoně.

Startující v kategorii Drsoň a Drsný Jasoň budou automaticky zařazeni do celoročního seriálu orientačních závodů na horských kolech. Podmínkou je registrace do Shocart ligy, kde obdržíte unikátní registrační číslo, které uvedete v přihlášce na JD. Podrobnosti a registrační formulář do SC ligy naleznete na těchto stránkách: http://www.shocartliga.cz

Chceš-li se dozvědět více o taktice jak si počínat na podobné akci, mrkni na stránky Bike-Adventure , nebo na Sixnumbers . 

Tak co, už víš, zda se chceš stát Jasoněm či Drsoněm? Nevíš? Nevadí, důležité je, že jsi se rozhodl přijet!

Předpokládaný program akce:

Pátek 8.5.2020

Příjezd organizátorů, výstavba trati. Jestli se Ti nechce v sobotu brzo ráno vstávat, přijeď již dnes. Jediným kulturním programem na večer ale bude pouze návštěva naší Hospody na mýtince. Protože tento den je volno, můžeš ho strávit v krásném okolí České sibiře. Ubytovávat do chatek začneme ale až v podvečer.

Sobota 9.5.2020

7.00 - 8.30 Příjezd účastníků, prezentace, ubytovávání se, ladění strojů. (profesionálové z cykloservisu SPKOLO opět přislíbili bezplatné poštelování vašich kolostrojů před závodem). Doporučujeme příjezd raději o něco dříve, neb kvalt těsně před startem se nevyplácí.
8.30 - 8.50 Výklad trati.
9.00 až 9.15 Hromadný start  Drsných Jasoňů za mohutného povzbuzování ostatních.

9.20 Start první dvojice.

19.00 Předpokládaný příjezd posledních. Účastníci, kteří se nespřátelí s mapou dorazí do cíle asi až za tmy...
20.00 Slavnostní vyhlášení výsledků.
20.30 Zažehnutí ohně, opékání buřtů. Zvučící dřevo nebo jiný libozvučný nástroj vezmi s sebou.
21-23:59 Dojezd Drsných Jasoňů. Vyhlášení prvních 3 dle času jejich dojezdu.

Neděle 10.5.2020

Opatrné vstávání, snídaně, sbíraní kontrol a nedorazivších Drsných Jasoňů, relaxace namožených končetin a postupný odjezd domů.

Kde, kdy, jak?

Místo konání:
STEJNÉ JAKO LONI !
Táborová osada u Miličína (49.5811397N, 14.6814592E) . Osada se nachází cca 1,5 km JV od Miličína a asi 30km jižně od Benešova  MAPA

Termín:
Vlastní akce: Sobota 9.5 2020

Přihlášky:
Přihlašování je možné pouze přes webové stránky a začíná v tradičním termínu Velikého Února 25.2.2020 od 00:00:01 (SEC). Počet prihlášených dvojic je omezen na 100.

Startovné a způsob platby:
startovné:
Převodem na účet. Prosíme jako variabilní symbol VŽDY uvádějte číslo vygenerované v elektronické přihlášce. 

Šmudla: 70 Kč za každého startujícího šmudlu. Pro každého Šmudlu připravujeme krásnou medaili a diplom, proto prosíme též o platbu předem.
Jasoň: 500,- Kč za startující dvojici.*
Drsoň: 550,- Kč za startující dvojici.*
Drsný Jasoň: 550,- Kč za startující dvojici.*
*V ceně startovného budou 2 barevné profi mapy.

číslo účtu: 2200830112/6210
Variabilní symbol: číslo vygenerované v elektronické přihlášce             

          Startovné je splatné do 8 dnů od data přijetí přihlášky. To znamená od data, kdy jste uvedeni v seznamu přihlášených (nikoliv náhradníků).

          Pokud se vaše platba neobjeví v daném termínu, budete přesunuti mezi náhradníky. Náhradníky, kteří se tímto přesunou na místa účastníků, budeme informovat mailem.            

Ubytování a stravování v táboře:
Ubytování a stravování v osadě Miličín je nutné rezervovat a zaplatit předem na účet (číslo účtu je jiné než na které posíláte startovné) – Oddělený formulář pro ubytování a stravování bude uvolněn v březnu (obešleme vás hromadným mailem).

storno:
Při odhlášení
do 20.4.2020 vracíme 90% vkladu
do 1.5.2020 vracíme 60% vkladu
Později už to bohužel nebude možné.

Svoji startovní pozici ale můžete přenechat jiným zájemcům. Jen se s nimi musíte domluvit, a na stránkách přepsat jména a název družstva (nejpozději do 7.5.2020)

 

Ubytování:
Pro ty, kteří nechtějí v sobotu ráno brzo vstávat a pro účastníky nočních oslav, je možné ubytování v jednoduchých chatičkách, nebo ve vlastních stanech.
Rezervace ubytování v chatkách je součástí oddělěného formuláře pro ubytování a stravování (bude v březnu). Ostatní lze platit na místě.

Ceny pro akci Jasoň Drsoň 2020:
Chatka (pro 4 osoby na jednu noc): 400 Kč (parkování je v ceně chatky) Chatka je se čtyřmi palandami bez dek a povlečení (vlastní spacák nutný !)

ubytování ve stanu, autě: 50 Kč/1 dospělá osoba/1 noc
ubytování ve stanu: děti a ostatní havěť zdarma
parkovné pro stanaře: 50 Kč/1 auto bez ohledu na počet nocí

parkovné pro neubytované: 50 Kč/1 auto (v ceně je použití WC a sprch)

Jídlo:
V prostoru startu a cíle bude k dispozici čaj / voda se šťávou, na cestě na Tebe bude čekat H2O + tatranka - platí i pro Drsoně!.
Pouze pro předem přihlášené Jasoně a Šmudly se pokusíme zajistit na trati
oběd (Drsoň si volí trasu dle své úvahy a tudíž se stravuje sám.).
STARO - NOVĚ: Objednání a zaplacení jídla na trati bude zveřejněno v březnu společně s formulářem na ubytování a stravování v táboře (obešleme vás mailem).

V cíli na Tebe bude čekat něco malého do žaludku + něco k pití. O ostatní poživatiny se postarej sám.

Důležité!: Stravování v táborové osadě:
Jelikož v táborové osadě není žádné restaurační zařízení, domluvili jsme se, že v případě dostatečného zájmu nám přijede navařit kuchař Vojta (jako loni).
Je to ovšem podmíněno učitým minimálním počtem předem zaplacených jídel.

Proto apelujeme na všechny účastníky, aby si jídla předem zarezervovali (rezervace bude uvolněna v březnu) a co nejdříve zaplatili. Jiná možnost stravování než ta předem objednaná a zaplacená nebude v osadě možná !

V případě malého zájmu (budeme vědět koncem dubna) vám bude PLNÁ částka vrácena.

Jídelní lístek bude sestaven během března (páteční večeře, sobotní snídaně, sobotní obědo-večeře a nedělní snídaně) a bude se moci vybírat v separátním formuláři (společný formulář pro ubytování a stravování).

Poučení z loňska: Piva bude dost!

Ceny:
Největší odměnou budiž Vám hezké zážitky. Navždy Vaše jsou taktéž odřeniny a šrámy při cestě utržené. Ti z Vás, jenž dávají přednost hmotným statkům před požitky ducha, se též mají na co těšit. Putovní cena pro vítěze kategorie DRSNÝ JASOŇ pochází z dílny známého umělce - řezbáře, věhlasně známého pod jménem Bosambo. Sponzorem hlavních cen bude opět LOAP!

S sebou:
Nutné: Horské (případně trekingové) kolo, přilbu, papír a tužku (fixku) pro zakreslení postupů a zvýraznění bodového ohodnocení do mapy, buzolu či kompas (dohledávky kontrol budou vetšinou podle azimutu). Zámek na kolo (hlavně pro uzamčení kol v depu u běžeckého orienťáku a v kempu). Mezi povinnou výbavu také zařazujeme termofólii. Drsní Jasoňové si navíc vezmou osvětlení kola (čelovka, lampa na kolo, blikačka).
Doporučujeme: Mapník, nářadí, lékárničku - alespoň kus náplasti a obvaz, hodinky či jiný chronometr pro sledování časového limitu (především pro Drsoně a Drsné Jasoně), pro kuřáky náhradní plíce.

Informace a změny:
Průběžně sledujte naše webové stranky, kde budeme zveřejňovat novinky či případné změny !

Prosba a závěr:
Jelikož kapacity kempu a ani organizátorů nejsou nevyčerpatelné, musíme omezit počet startujících na 100 dvojic. To znamená, že start zaručujeme pouze předem přihlášeným zájemcům, kteří zaplatili včas startovné. Seznam potvrzených přihlášek bude k dispozici na našich stránkách. Šedivě označená družstva jsou zařazena mezi náhradníky.

Tento dopis je možné libovolně kopírovat a šířit mezi kamarády a přáteli. Pečlivě ho však chraňte před lidmi nehodnými, nesportovními a antiCimrmanovitými!
Účastníci námi pořádaných akcí již ví, že se jede i v případě počasí : 6,3 / 910 / 12,1 a my na této skutečnosti nehodláme nic měnit (což vám samozřejmě nepřejeme).
Na viděnou se těší pořadatelé setkání

Hynek Urban

 

David Hart

602 114 407

 

606 617 477, 317 721 646© Jasoň & Drsoň 2019  Kontaktní mail  DAVID a HYNEK