Css layout Akce pořádané pro děti


Únikové hry

SCIFI - VR PARK KVANTARIO

Škola bruslení Matěj Pravda
Zajistí ZDARMA profesionální servis Vašich bicyklů před startem!
Sponzor hlavních cen
Mapové podklady nejen pro bloudily

Lesy ČR Mapníky které (skoro) samy navigují... Pivovar Ferdinand

Pozvánka ke stažení v PDF

Zdar a sílu !
Vážení příznivci pozůstalosti našeho největšího národního génia Járy Cimrmana, kterou se již přes dvě dekády snažíme osvěžovat v myslích obecné, ale hlavně tělesně zdatné pedálůmilovné veřejnosti. Vězte, že tradičně v měsíci máji chystá se tentokrát v Máchově kraji proslulé bloudivé klání. Na nic nečekejte, v pergamen internetový ve vteřiny počáteční únorové noci dvacáté páté iniciály své vyškrabujte a tím chrabrost vydat se v hvozdy strašného lesa pána stvrzujte.

Poté se již můžete nejen radovat ze zápisu v listinu startovní, ale i vyplnit čas studiem reálií her Járových, kupříkladu historicky inspirativních zápisů z třídní knihy školy, které navštěvoval sám světově proslulý sprostý podezřelý Josef Rolný:

Únor: Přinesl do školy benzín.
Březen: Je zádumčivý.
Duben: Přinesl do školy sirky.
Květen: Navádí Kuncovou, aby zítra nechodila do školy.

Další zápisy jsou bohužel ohořelé, a tak ku zdárné přípravě tématické hry letošního ročníku doporučujeme i zbytek Cimrmanovy hry.

Kdy ?

  1. V sobotu 7.5.2022
  2. Dle posledních dozvuků zvonů Klause a Bernarda z chrámu sv. Štěpána vás můžeme ubezpečit, že bude následující počasí: 19/1001/12,8. Lepší podmínky jste si opravdu nemohli přát!

Pro neznalé:
Jasoň a Drsoň je neformální setkání cyklistů, které pořádáme na počest "největšího Čecha a sportovce" Járy Cimrmana. Nechali jsme se inspirovat Survivaly či Závody zkušených a připravili jsme pro vás cestu plnou různých "hrátek". Základem je horské kolo, na kterém pojedete podle mapy na přiměřený počet kontrol. Tratě (Jasoň, Drsoň, Šmudla) jsou postaveny tak, aby je bez obtíží absolvoval každý, kdo alespoň trochu kamarádí s horským kolem, má sportovního ducha a umí číst. Pár fotek z předchozích ročníků najdete Foto2016, Video2016, ZDE(2015), ZDE(2014) od Roberta, ZDE(2014) od Petra,   ZDE(2013), ZDE(2012) nebo TADY. Video Boing 737 přistává na vodě ZDE.

Historie Jasoně Drsoně ZDE.

VELMI STARÁ NOVINKA !!
Pro ty, kteří si za své peníze chtějí opravdu užít ve dne i v noci, je připravena kategorie Drsný Jasoň, jenž bere vše a přijíždí do cíle nejpozději za pět minut dvanáct (v noci).

Jak již z názvu vyplývá, jsou dvě základní, jedna mistrovská a jedna dětská kategorie:

 Dětská kategorie: ŠMUDLA

 

Startující v kategorii Drsoň a Drsný Jasoň budou automaticky zařazeni do celoročního seriálu orientačních závodů na horských kolech. Podmínkou je registrace do Shocart ligy, kde obdržíte unikátní registrační číslo, které uvedete v přihlášce na JD. Podrobnosti a registrační formulář do SC ligy naleznete na těchto stránkách: http://www.shocartliga.cz

Chceš-li se dozvědět více o taktice jak si počínat na podobné akci, mrkni na stránky Bike-Adventure , nebo na Sixnumbers .

 

Tak co, už víš, zda se chceš stát Jasoněm či Drsoněm? Nevíš? Nevadí, důležité je, že jsi se rozhodl přijet!

Předpokládaný program akce:

Pátek 6.5.2022

Příjezd organizátorů, výstavba trati. Jestli se Ti nechce v sobotu brzo ráno vstávat, přijeď již dnes. Jediným kulturním programem na večer (musí být už tma) bude Noční detektivní hra v přilehlém lese, případně návštěva bufetu či jiného restauračního zařízení v okolí.

Sobota 7.5.2022

7.00 - 8.30 Příjezd účastníků, prezentace, ubytovávání se, ladění strojů. (profesionálové z cykloservisu SPKOLO opět přislíbili bezplatné poštelování vašich kolostrojů před závodem). Doporučujeme příjezd raději o něco dříve, neb kvalt těsně před startem se nevyplácí.
8.30 - 8.50 Výklad trati.
9.00 až 9.15 Hromadný start  Drsných Jasoňů za mohutného povzbuzování ostatních.

9.20 Start první dvojice.

19.00 Předpokládaný příjezd posledních. Účastníci, kteří se nespřátelí s mapou dorazí do cíle asi až za tmy...
20.00 Slavnostní vyhlášení výsledků.
20.30 Zažehnutí ohně, opékání buřtů. Zvučící dřevo nebo jiný libozvučný nástroj vezmi s sebou.

Po setmění opět máte možnost dát si Noční detektivku
21-23:59 Dojezd Drsných Jasoňů. Vyhlášení prvních 3 dle času jejich dojezdu.

Neděle 8.5.2022

Opatrné vstávání, snídaně, sbíraní kontrol a nedorazivších Drsných Jasoňů, relaxace namožených končetin a postupný odjezd domů.

Kde, kdy, jak?

Místo konání:

JINÉ NEŽ LONI !

Areál Poslův Mlýn u Máchova jezera (50.5578492N, 14.6687692E) . Areál se nachází asi 1km JV od centra Doks u Máchova jezera.

Termín:
Vlastní akce: Sobota 7.5 2022

Přihlášky:
Přihlašování je možné pouze přes webové stránky a začíná v tradičním termínu Velikého Února 25.2.2022 od 00:00:01 (SEC). Počet prihlášených dvojic je omezen na 100.

Startovné a způsob platby:
startovné: Převodem na účet. Prosíme jako variabilní symbol VŽDY uvádějte číslo vygenerované v elektronické přihlášce.

650,- Kč za startující dvojici v kategorii Drsoň, Drsný Jasoň
500,- Kč za startující dvojici v kategorii Jasoň.
V ceně startovného budou 2 barevné mapy na dvojici.

70,- Kč za jednoho Šmudlu. Pro každého Šmudlu připravujeme krásnou medaili a diplom, proto prosíme též o platbu předem.

 

číslo účtu: 2200830112/6210
Variabilní symbol: číslo vygenerované v elektronické přihlášce

          Startovné je splatné do 8 dnů od data přijetí přihlášky. To znamená od data, kdy jste uvedeni v seznamu přihlášených (nikoliv náhradníků).

          Pokud se vaše platba neobjeví v daném termínu, budete přesunuti mezi náhradníky. Náhradníky, kteří se tímto přesunou na místa účastníků, budeme informovat mailem.     

Ubytování a stravování v areálu Poslův Mlýn:

Ubytování a stravování v areálu Poslův Mlýn je nutné rezervovat a zaplatit předem na účet (číslo účtu bude jiné než na které posíláte startovné) – Oddělený formulář pro ubytování a stravování bude uvolněn koncem března (obešleme vás včas hromadným mailem).

 

storno (startovné, později i ubytování):

Při odhlášení
do 20.4.2022 vracíme 90% vkladu
do 1.5.2022 vracíme 60% vkladu

Později už to bohužel nebude možné.

Svoji startovní pozici ale můžete přenechat jiným zájemcům. Jen se s nimi musíte domluvit, a na stránkách přepsat jména a název družstva (nejpozději do 4.5.2022)

Ubytování: Pro ty, kteří nechtějí v sobotu ráno brzo vstávat a pro účastníky nočních oslav, je možné ubytování v pokojích v areálu Poslův Mlýn, nebo ve vlastních stanech.
Rezervace ubytování v pokojích bude součástí oddělěného formuláře pro ubytování a stravování (formulář bude zpřístupněn koncem března). Ostatní lze platit na místě.

Ceny pro akci Jasoň Drsoň 2022: Ubytování za osobu a noc na dvou až čtyřlůžkových pokojích: 275,-Kč plus 30,-Kč za noc poplatek obci (parkování je v ceně)
Ubytování je v přízemních budovách. Dva pokoje mají vlastní sociální zařízení a lodžii přístupnou zvenku.
Parkovné pro neubytované: 100 Kč/ za auto  (v ceně je použití WC a sprch pro celou posádku)

 V ceně parkovného je i poplatek za použití WC a sprchy.

Jídlo: V prostoru startu a cíle bude k dispozici čaj / voda se šťávou, na cestě na Tebe bude čekat H2O + tatranka - platí i pro Drsoně!.
V cíli na Tebe bude čekat něco malého do žaludku + něco k pití. O ostatní poživatiny se postarej sám.

Stravování v areálu: Jelikož v areálu jsou jen omezené možnosti stravování (bufet u recepce), domluvili jsme se, že v případě dostatečného zájmu je možné hromadné stravování, ale pouze z omezeného výběru jídel (jedno až dvě jídla). Možnost objednání jídel: snídaně (sobota,neděle), večeře (pátek, sobota) bude součástí formuláře zpřístupněného koncem března

Ceny:  Největší odměnou budiž Vám hezké zážitky. Navždy Vaše jsou taktéž odřeniny a šrámy při cestě utržené. Ti z Vás, jenž dávají přednost hmotným statkům před požitky ducha, se též mají na co těšit. Putovní cena pro vítěze kategorie DRSNÝ JASOŇ pochází z dílny známého umělce - řezbáře, věhlasně známého pod jménem Bosambo. Sponzorem hlavních cen bude opět LOAP!

 

S sebou:

Nutné: Horské (případně trekingové) kolo, přilbu, papír a tužku (fixku) pro zakreslení postupů a zvýraznění bodového ohodnocení do mapy, buzolu či kompas (dohledávky kontrol budou vetšinou podle azimutu). Zámek na kolo (hlavně pro uzamčení kol v depu u běžeckého orienťáku a v kempu). Mezi povinnou výbavu také zařazujeme termofólii. Drsní Jasoňové si navíc vezmou osvětlení kola (čelovka, lampa na kolo, blikačka).
Doporučujeme: Mapník, nářadí, lékárničku - alespoň kus náplasti a obvaz, hodinky či jiný chronometr pro sledování časového limitu (především pro Drsoně a Drsné Jasoně), pro kuřáky náhradní plíce.

Informace a změny:

Průběžně sledujte naše webové stranky, kde budeme zveřejňovat novinky či případné změny !

Prosba a závěr:
Jelikož kapacity kempu a ani organizátorů nejsou nevyčerpatelné, musíme omezit počet startujících na 100 dvojic. To znamená, že start zaručujeme pouze předem přihlášeným zájemcům, kteří zaplatili včas startovné. Seznam potvrzených přihlášek bude k dispozici na našich stránkách. Šedivě označená družstva jsou zařazena mezi náhradníky.

Tento dopis je možné libovolně kopírovat a šířit mezi kamarády a přáteli. Pečlivě ho však chraňte před lidmi nehodnými, nesportovními a antiCimrmanovitými!
Účastníci námi pořádaných akcí již ví, že se jede i v případě počasí : 6,3 / 910 / 12,1 a my na této skutečnosti nehodláme nic měnit (což vám samozřejmě nepřejeme).
Na viděnou se těší pořadatelé setkání

Hynek Urban

 

David Hart

602 114 407

 

606 617 477, 317 721 646

 

 © Jasoň & Drsoň 2019  Kontaktní mail  DAVID a HYNEK