Css layout Akce poøådanÊ pro dÏti


Zajisti ZDARMA profesionalni servis Vašsich bicyklu pred startem!
Dobrou chut.
Sponzor hlavnich cen
MapovĂŠ podklady nejen pro bloudily

Lesy ÈR
Ukažte tmě, kdo je tu pánem - s čelovkami Lucifer! Mapniky které (skoro) samy naviguji...
Jasoň - Drsoň (spřátelené www)

Pravidla DRSOŇ:

Základní pravidla:

DRSOŇ si určuje trasu sám podle bodového ohodnocení kontrol (tzv. scorelauf). Princip spočívá v nasbírání co největšího počtu bodů (kontroly mají různé ohodnocení dle vzdálenosti od startu a obtížnosti terénu) v předem daném časovém limitu (7 hodin). Optimalizace trasy a volba postupů dle profilu terénu je tedy plně v rukou Drsoňů.
Za příjezd po časovém limitu se strhávají draze vypocené body, takže se vyplatí sledovat čas, a být v cíli raději o něco dříve než později.
I pro Drsoně jsou připraveny předem označené kontroly (takzvané Živé), na kterých může získat nějaký ten bod navíc (jednoduché lezení resp. slanění, běžecký orienák ...).
POZOR
Jelikož pořádný DRSOŇ je opravdu všestranný a nic ho nemůže zaskočit, musí na "živých" kontrolách absolvovat alespoň část úkolů (nasbírat určitý počet bodů). V případě nedosažení daného počtu bodů mu budou chybějící body odečteny od celkového součtu.
Přiklad : Na předem určených kontrolách (např. běžecký orienák, technické disciplíny, paměový orienák ...) je stanovena povinnost nasbírat alespoň 100 bodů. Pokud Drsoňové na těchto disciplínách nasbírají pouze 60 bodů, 40bodů se jim odečte od celkového počtu bodů. Jak se bude účast na "Živých" kontrolách vyhodnocovat a bodovat, se dozvíte při výkladu tratě.


© Jasoň & Drsoň 2019  Kontaktní mail  DAVID a HYNEK