Css layout Akce poøådanÊ pro dÏti


Zajisti ZDARMA profesionalni servis Vašsich bicyklu pred startem!
Dobrou chut.
Sponzor hlavnich cen
MapovĂŠ podklady nejen pro bloudily

Lesy ÈR
Ukažte tmě, kdo je tu pánem - s čelovkami Lucifer! Mapniky které (skoro) samy naviguji...

Budiž pochváleni všichni, kteří se nezalekli dědy Mráze a dorazili na Českou Sibiř  k rybníku Šilerák.

Páteční den roznosu kontrol a přípravy zázemí byl vzhledem k počasí poněkud na  …. nebyl ideální.

Vivaldi nám zahrál svoji oblíbenou skladbu Čtvero ročních období. Mrzlo, sněžilo, svítilo, padaly kroupy, pršelo i foukalo. Teplota z pátka na sobotu klesla na -4 stupně. Naštěstí slunce má již v květnu pořádnou sílu a tak rozpustilo nejen jinovatku, ale i zamrzlé tváře nocujících.

Sobotní ráno jsme zahájili neobvyklým dvojitým startem Drsných Jasoňů. První disciplínou po startu byla oslava osvobození naší vlasti a lehce zapamatovatelný  den narození (děkujeme jeho rodičům) duchovního otce Jasoně Drsoně Davida. Dostal hobla o největší „kozu“ mezi cyklisty Ramacha a doživotně mu byl udělen patent na výrobu elektronických Kukaček.

Po druhém startu si již Drsní Jasoňové konečně mohli roztrhat mapy (na dvojici byla jen jedna) a zmizeli v lese.

Poté jsme postupně za přísných hygienických opatření odstartovali Jasoně, Drsoně i Šmudly.

Všichni se z výletu po České Sibiři vrátili bez újmy na duchu i těle a dokonce se jen málokdo nedobrovolně smočil při oblíbené paddleboardové disciplíně na rybníku.

Dvě noci mrazu však nepřečkaly některé Kukačky, které litovaly, že nezůstaly na jihu v teple. Příště Kukačky dovybavíme mrazuodolnými baterkami a vlněným kulichem. Museli jsme tedy některé kontroly přiřazovat za pomocí negitální techniky. Ozvěte se pokud máte reklamace k výsledkům, abychom je mohli opravit (uzávěrka 18.5.2021) a definitivně uzavřít výsledky.

Ač by název týmu „Lazar s Alzheimerem“ napovídal, že Lazar nedojede ze startu  ani na břeh rybníka a Alzheimer se nechytne ani na jedné Cimrmanově IQ otázce, vítězství v nejprestižnější kategorii Drsný Jasoň patří právě jim (všechny kontroly a všechny otázky ok). Potěšitelné je, že více jak polovina Drsných Jasoňů sebrala všechny kontroly s přibližným nájezdem 155-165km a nastoupaným převýšením cca 3500m.

 

V kategorii Jasoň se začínají objevovat čistě mládežnické týmy, což je velmi potěšitelné – staří mazáci, máte se na co těšit! Jedněm Jasoňům se tra líbila natolik, že se do cíle vrátili až dlouho po západu slunce…poněkud zmrzlí, hladoví a lehce dezorientovaní, nebo čelovka nebyla v popisu pro jejich kategorii. Gratuluji kluci, jste dobří, že jste přežili bez resuscitace naším zdravotníkem.

 

A co princ Drsoň? Není co dodat. Uháněl po své trase a jen občas nakoukl pod peřinu Jasoňovi – tedy ne přímo pod peřinu, ale okukoval jeho kontroly  s obrázky. Pánové a dámy, čtěte prosím pečlivě zadání her a nepište do průkazek jakákoli čísla, která najdete v okruhu 10m od kontroly… Špatně se to vyhodnocuje….

 

Šmudla – moje oblíbená kategorie – zde se rodí budoucí hvězdy! Je skvělé, že přední místa obsadily posádky bez dospělých! Vítejte v kategorii Jasoň 2022.

 

Uznání patří účastníkům nejen za čestné zápolení, ale i za slušné chování šetrné k přírodě (na louce po vás nezbyl ani papírek).

Velké poděkování patří naším pomocníkům: Jezevcovi, Sváovi, Martinovi, Jitce, Kubovi a dalším ochotníkům.  

 

Motto letošního ročníku:

Organizátorům hrozily omrzliny a odvezli si spáleniny!

 © Jasoň & Drsoň 2019  Kontaktní mail  DAVID a HYNEK